Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się

Szukaj

Zaloguj

Zaloguj się

Jesteś nowym klientem?

Zarejestruj się
Strona Główna/Artykuły/MotoBarometr 2023: auta elektryczne pozostaną droższe niż spalinowe, a Polskę zaleje fala aut używanych

FIRMOWA MOBILNOŚĆ

MotoBarometr 2023: auta elektryczne pozostaną droższe niż spalinowe, a Polskę zaleje fala aut używanych

Wprowadzenie do sprzedaży od 2035 roku nowych samochodów tylko z napędem elektrycznym może słono kosztować polskich kierowców i przede wszystkim środowisko naturalne. W tegorocznym raporcie Exact Systems „MotoBarometr 2023. Nastroje w automotive w Europie” 51% przedstawicieli branży motoryzacyjnej prognozuje, że ceny e-aut nigdy nie zrównają się z cenami aut spalinowych. Wysokie ceny z pewnością nie pomogą zapełnić polskich dróg e-autami, bo w opinii 3 na 4 respondentów koszt stanowi jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy zakupie EV. Co więcej, Polskę może ponownie zalać fala kilkunastoletnich samochodów. 60% zapytanych uważa, że od 2035 roku wzrośnie sprzedaż aut używanych, a 55% prognozuje spadek rejestracji nowych osobówek. Eksperci Exact Systems prognozują, że dopiero po 2030 roku w Polsce ruszy także rynek używanych aut elektrycznych, które będą tańszą alternatywą dla propozycji salonowych.


02.10.2023

Podziel się:

Samochód elektryczny

Redakcja „SMART Business”

Wydawnictwo branżowe
MPF

Misją „SMART Business” jest opowiedzenie Ci bardzo konkretnej historii… Historii o liderach i o tym, jak stać się jednym z nich. Historii o pieniądzach i o tym, jak je zarabiać oraz nimi zarządzać. Historii o stylu życia nastawionym na rozwój i generowanie wartości. Historii o budowaniu relacji zarówno z partnerami biznesowymi, jak i członkami własnego zespołu.

Zobacz również

Carefleet-wynajem-dlugoterminowy
Przeczytaj